M1 Garand .30-06cal poloautomatická puška
Puška M1 byla navržena Johnem C. Garandem a v letech 1936-1957 složila jako standardní puška americké armády než byla nahrazena lehčí puškou M14. M1 byla jednou z prvních poloautomatických pušek použitých v boji. Nabízela velké zlepšení palebného efektu než M1903, kterou nahradila. Byla to pevná, spolehlivá zbraň, umožňující různé použití na bitevním poli. Nabíjela se náboji ráže .30-06 na pásku po osmi kusech.
Ostřelovací (sniperské) verze Garandu byly označovány jako M1C a M1D. Tyto dva modely se lišily pouze typem dalekohledu. M1C byla vybavena dalekohledem M81 2.5X zatímco M1D byla vybavena dalekohledem M82 2.5X. Oba modely se používaly jako ostřelovací pušky v průběhu Druhé světové války a v Koreii a v prvních letech války ve Vietnamu. Ačkoly již byla shledána zastaralou, sloužila M1D v armádě US jako ostřelovací puška do poloviny šedesátých let. Obě verze používaly střelivo ráže .30-06 nabíjené ručně nebo pomocí osmiranných pásků.
Poprvé byl vyroben v roce 1921, ovšem US Army nějak zvlášť neoslnil. Zaveden do výzbroje USMC byl až v roce 1928 po menších úpravách které snížili kadenci jako Thompson M1928. Měl přední pistolovou rukojeť a bubnový zásobník na 50 nábojů. Největší věhlas však získal v rukou kriminálních živlů za prohibice ve třicátých letech.[/head] Obrázek gangstera z Chicaga by bez něj nebyl úplný V roce 1942 bylo nutné v rámci úspory důležitých materiálů a zefektivnění výroby zjednodušit konstrukci. Výsledkem byl Thompson M1 s dynamickým závěrem, později i s pevným zápalníkem Thompson M1A1. rozdílem patrným na první pohled je napínací páka závěru - u prvního modelu nahoře, u dalších na pravé straně zbraně. Přestaly se používat i bubnové zásobníky (údajně z důvodu hlučnosti - při nočních hlídkách v něm chřestily náboje) a byly nahrazeny je zásobníky klasického tvaru na 20, případně 30 nábojů. Zbraň byla mezi vojáky oblíbena - byla spolehlivá, střílela již zmiňovaným nábojem 45 ACP a při troše tréninku se s ní dalo střílet od bokus překvapivou přesností. Oblíben byl zvláště v Tichomoří, protože se s ním v džungli dobře zacházelo a na krátké vzdálenosti, na které se bojovalo ve většině případů, byl naprosto ideální. Kadence byla zhruba 700 ran/min. Ve výzbroji se v omezených počtech vyskytoval ještě ve Vietnamské válce.
A moje pocity z této pušky při hraní Call od Duty.
Výhody: Zbraň je na blízko velice účinná a rychlá samozřejmě se dá docílit i na dálku docela dobré přesnosti.. Na rush neznám lepší zbraň nejen že je velice lehká ale celkově je velice dobře promakaná.
Nevýhody: Jediná nevýhoda která mě napadá je ta že ji na gz v TDM používá každá lamka :D
Stát: USA
Délka: 82 cm
Dílka hlavně: 26,7 cm
Váha: 4,75 kg
Kadence: cca 700 ran/minutu
Náboj: .45 ACP
Kapacita zásobníku: 20/30 nábojů
M1928A1 samopal ráže .45cal
M1/M1A1 samopal ráže .45cal
M1928A1 "Tommy Gun" byl samopal pracující na bázi zpětného rázu určený obrněným a průzkumným jednotkám. Měl volitelné přepínání mezi poloautomatikou a plně automatickým módem. Používal munici ráže .45 v dvaceti nebo třicetiranných zásobnících nebo padesátiranný bubnový zásobník. Rychlost střelby se pohybovala mezi 600 a 725 ranami za minutu. Zbraň měla odepínací pažbu, většina měla horizontálně umístěnou ručku na předpažbí, ale některé měly vertikální ručku. M1928A1 byl relativně těžký a náročný na výrobu, materiály i nástroje.
M1/M1A1 Thomson byl samopal pracující na bázi zpětného rázu, používal střelivo ráže .45 ve dvaceti a třicetiranných zásobnících a kadence u něj byla 700 ran za minutu. Zbraň byla velice spolehlivá a fungovala, i když podobné zbraně trpěly poruchami v důsledku těžkých bojových podmínek.
M1 Thompson byl modifikovaný M1928A1 pro jednodušší výrobu. M1 měl napevno připojenou pažbu, a zpětným odskokem natahovaný úderník podobně jako M1928A1. M1 nemohl používat bubnový zásobník jako M1928A1. Hledí mířidel bylo provedeno jako jednoduchá pevná štěrbina.
M1A1 se lišil oproti M1 je pouze v tom, že úderník byl připevněn na čelo závěru.
BAR M1918A2
V pokračování našeho miniseriálu o zbraních si představíme další povedený kousek z CoD a to jmenovitě Browning Automatic Rifle neboli BAR, která je velmi oblíbenou „hračkou“ při hraní za američany.
John Moses Browning (1855-1926) navrhl roku 1917 zbraň pro americké vojáky a jejich spojence, aby jim na bojištích velké války poskytl automatickou pušku. Jedná se defakto o podivný hybrid mezi automatickou puškou a lehkým kulometem. Na pušku se jedná ovšem o zbraň příliš rozměrnou a těžkou (přes 8 kg) a označení kulomet si nezaslouží díky malé kapacitě zásobníku (20 nábojů) a častému přehřívání hlavně při příliš rychlé palbě. M1918 se dostala do služby až v posledním roce první světové. Používal se jako podpůrná zbraň mužstva. Oproti kulometům měl bar nevýhodu krom malé kapacity zásobníku i rychle se přehřívající hlaveň, což při horlivé podpůrné palbě způsobovalo problémy, občas dokonce začalo hořet dřevěné předpažbí zbraně. První model M1918 měl přepínání mezi poloautomatickým a automatickým módem palby. Neměl ramenní opěrku ani dvounohý stojánek, které jsou charakteristické pro pozdější modely. Použita byla kovová mířidla s pevnou muškou a hledím ve tvaru štěrbiny. Roku 1930 přišla verze M1918A1 s ramenní plátovou opěrkou připevněnou k pažbě a dvojnohým stojánkem s bodci a na počátku druhé světové války (roku 1939-1940) začala být dodávána do výzbroje USA modifikovaná verze nesoucí označení M1918A2, která byla plně automatická, ale měla zabudovaný přepínač kadence palby, který nyní umožňoval střílet v jednom z automatických režimů a to buď pomalém (300-450 r/m) nebo rychlém (500-650 r/m). M1918A2 byla původně nasazena s odnimatelným torzem pažby ve tvaru hrotu, který se zasouval do dřevěné pažby. Měla též kratší plátovou ramenní opěrku a dvounohý stojánek protiskluzového typu. Pozdější modifikace byly vybaveny plastovou pažbou a pomocnou ručkou pro přenášení. Mířidla měla s pevnou muškou a nastavitelným štěrbinovým hledím pro snos větrem.
BAR převzalo do své výzbroje mnoho evropských armád, sloužil třeba v Polsku, Švédsku, Belgii, …
BAR zůstal jako podpůrná zbraň mužstva ve výzbroji jednotek USA až do konce Korejské války (1950-1953). Až do úplné ukončení produkce se této velmi zajímavé zbraně vyrobilo cca 350.000 kusů.
A moje pocity z této pušky při hraní Call od Duty.
^7Výhody: ^^způsobuje při zásahu velké poškození; zásah hlavy znamená okamžitou smrt; velmi přesná i na velké vzdálenosti při střelbě přes mířidla v jakékoli poloze; v pokleku a v leže velmi přesná i při střelbě přes kříž jednou až dvěma ranami; přes mířidla se dá po nějaké době hraní s touto zbraní zvládnout i přesná střelba na střední a bližší vzdálenosti dávkou nebo dokonce fullautem.
^7Nevýhody: ^^pomalý pohyb s touto těžkou zbraní v rukou; velmi, ale opravdu velmi pomalé přebíjení (proto BAR nepřebíjejte nikdy při akci nebo na nechráněném místě!!!); na automatickou zbraň příliš malá kapacita zásobníku; při střelbě dávkou nebo fullautem celkem kope.
Jde o jednu z nejnebezpečnějších zbraní v rukou zkušeného nepřítele při hraní mp CoD. Smrtící jak na dálku tak při boji na krátkou vzdálenost. Vhodná hlavně pro obranu, kemp a pomalý postupný útok, na rush je asi opravdu lepší výběr Thompson ;)
• možná někdo z hráčů CoD ještě stále netuší, že i ve hře lze u BAR M1918A2 přepínat mezi rychlejším a pomalejším režimem palby a to defaultně klávesou „H“ ;)
^7Stát: USA
Délka: 121,4 cm
Dílka hlavně: 61 cm
Váha: 8.8 kg (bez zásobníku)
Efektivní dostřel: cca 600 m
Kadence (pomalá): cca 300-450 ran/minutu
Kadence (rychlá): cca 500-650 ran/minutu
Ráže: 7.62x63mm (.30-06 M2)
Kapacita zásobníku: 20 nábojů
Úsťová rychlost: 855 m/s^^
M1A1 Carabine
V pokračování našeho seriálu o zbraních z call of duty , který dlouho přetrvával v pozici zastaveno, bych vám rád představil M1A1 Carabine. Karabina M1 byla vyvinuta aby poskytovala jednotkám v poli větší palebnou sílu než standardní pistole a pušky při případném ůtoku nepřítele nebo pohybu jeho jednotek. Karabina splnila potřebu zbraně těžší než pistole, ale lehčí než pušky. Karabina M1 se ukázala natolik účinnou zbraní, že byla nasazována pro ochranu jednotek těžkých zbraní. Všechny modely používaly standardní munici ráže .30 v patnácti a třicetiranných zásobnících.
* M1 mohla střílet pouze v poloautomatickém módu
* M1A1 byla také poloautomatická, ale byla vybavena skládací kovovou pažbou, což bylo ideální pro paradesantní jednotky
* M2 mohla být přepnuta z poloautomatiky do automatického módu
* M3 měla speciálně upravené, vyvýšené tělo pro upevnění ostřelovačského dalekohledu "Snooper Scope" se čtyřnásobným zvětšením.
Pistole M1911 byla armádním standardem osobní obranné zbraně během první a druhé světové války a v Korei, ve Vietnamu, Panamě, při zásahu na Grenadě a dokonce i v Perském zálivu.US ARMY rozhodla o jejím nahrazení až v roce 1985. Používali ji důstojníci všech kategorií. Zbraň má bohatou vojenskou minulost, bývala oblíbená pro svoji spolehlivost a silná v každém střetnutí. Byla nahrazena modernější pistolí M9. M1911A1 byla též po mnoho desetiletí oblíbenou zbraní všech mariňáků. Mnoho jich slouží dodnes u jednotek SEAL a jiných speciálních útvarů, protože podle jejich slov “Střela ráže .45 srazí k zemi i toho nejodhodlanějšího útočníka”
Pistole M1911 je ráže .45 cal a funguje na principu zpětného rázu. Zbraň má uzamčený systém s nuceným poklesem hlavně. Je to poloautomatická zbraň se zásobníkem, systém Single Action (úderník musí být natažený aby bylo možno střílet, spoušť ho nenatahuje automaticky jako v systému double action). Táhlo pojistky může být zapnuto pouze pokud je kohout v napnuté poloze. Pokud je pistole zajištěná, zůstává úderník trvale v natažené poloze (pozn.: u moderních pistolí se může v zajištěném stavu s kohoutkem pohybovat). M1911 byla vysoce uznávanou zbraní pro svou spolehlivost a účinnost, ačkoli měla způsob střelby Single Action a design zajištění zbraně byl takový, že pro nošení v poloze připravené ke střelbě musel být uživatel se zbraní dobře seznámen a vycvičen. I přez tato omezení kladená na uživatele bylo ročně hlášeno několik nechtěných výstřelů.
Některé zbraně byly speciálně upravované pro vysoké důstojníky, jako např. Pistol, Cal. .45, Semi-automatic, M1911A1, 1911 Mk.IV, General.
Německé zbraně
Mauser 98 K
Výhody, společné všem opakovačkám, jsou velice jednoduchá konstrukce a z toho vyplývající nenáročnost na údržbu a výcvik, spolehlivá funkce mechanismů a jejich dlouhá životnost, vysoká přesnost střelby, značný dostřel (dokonce za hranicí možností lidského zraku) a dostačující rychlost palby. Na druhé straně nedostatky, které opakovačky měly, nebyly příliš velké. Patřila k nim poměrně velká hmotnost zbraně a velký zpětný ráz, který znesnadňoval rychlé osvojení si zacházení se zbraní.
Za první světové války se ukázalo, že opakovačka je zbytečně dlouhá a těžká, používá příliš výkonné náboje a interval mezi dvěma výstřely je nebezpečně velký. S rozvojem kulometů, které převzaly řadu úkolů pušek, zmizela totiž masová potřeba střelby z pušek na velké vzdálenosti. Délka pušky v důsledku co nejdelší hlavně a výkonný náboj, umožňující velký dostřel a smrtící účinek i na dlouhé vzdálenosti, se tak staly zbytečné.
S vyjímkou ostřelovacích pušek pro snipery. Těmto zbraním zůstala delší hlaveň a byly vybaveny zaměřovací optikou. Tato zbraň se však spíše hodila pro obranný způsob boje a pro elitní střelce.
Ale zpět k tradičním opakovačkám. Bylo třeba opakovačku zkrátit a vylehčit, k čemuž došlo až po první světové válce. Navíc k nejdůležitějšímu a nejlogičtějšímu kroku, k použití slabšího náboje, nedošlo vůbec. Slabší náboj by měl řadu výhod: zmenšení zpětného rázu, menší hmotnost náboje a tím i možnost nošení většího počtu nábojů, vylehčení celé zbraně. K tomuto kroku nedošlo především z ekonomických důvodů, protože pouhé zkrácení již existujících pušek vyšlo mnohem levněji než úplné přezbrojení armády novou zbraní, navíc spojené s přebudováním zbrojovek a muničních závodů.
Sturmgewehr(MP44)
V bojích na východní frontě se prokázaly přednosti nové zbraně. Po drobných úpravách byl v roce 1944 zaveden nový vzor, jemuž sám Hitler dal pojmenování Sturmgewehr 44. Mohutný, a přitom ovladatelný palebný výkon MP43/StG.44 velmi zaujal všechny armády ve druhé světové válce.
Automatickou funkci zbraně zajišťoval mechanismus s odběrem prachových plynů a ke střelbě puška používala krátký, v porovnaní s jinými, poměrně málo výkonný náboj ráže 7,92 x 33 kurz, avšak postačující k účinné střelbě do vzdáleností 400m, na níž probíhá většina střetnutí na bojišti. Nižší výkon náboje umožňoval udržet zbraň ve směru zamíření i při střelbě dlouhými dávkami.
Právě název útočná puška se stal pojmenováním pro celou novou kategorii ručních palných zbraní. Tento typ zbraně začli po válce do své výzbroje zavádět přední světové státy. Inspiraci se Sturmgewehru si vzal také světoznámý Kalašnikov.
Samopal MP 40
Samopal prožíval za 2. světové války zenit své slávy. Možnosti zbraně, střílící pistolovými náboji a s maximálním účinným dostřelem pouhých 100 metrů, byly více než omezené. Samopal vzniknul na popud toho, že většina soubojů se uskutečnovala na krátkou vzdálenost, kdy byl samopal smrtící zbraní, ale na delší vzdálenosti nebyl přesný.
Proto se na sklonku války začala do výzbroje zavádět nový typ zbraně, který v sobě zahrnoval kombinaci samopalu pálit v dávkách a přesnost pušky na delší vzdálenosti.
Zbraně Britu
Komentáře
Přehled komentářů
I am not sure where you’re getting your information, but good topic.
Are you 18? Come in and don't be shy!
(loveawake.ru, 22. 1. 2022 4:04)Welcome to the world of adult Dating loveawake.ru
Rare Antediluvian Indian Spy Resets Blood Constraints
(AOriemeirrenog, 11. 10. 2018 12:40)
Pression arterielle est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-prix-maroc-construction/
Nco ke zbranim
(^3W^5^^0h^5^^3C_^4Chiquera, 11. 4. 2010 9:59)
Moc se omlouvam ale nektere zbrane jeste chybeji, az najdu porádne info o nedostatecnych zbrani tak je tam budete mit vsechny do mrte.
Pokusime se udelat z kazdeho COD nejakou slozky na ruzne informace.
Nyni se take muzete podivat na
http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=108072232563029
tam jsme vytvorili skupinu(spise clan) takze se k nam mjuzete pridat. Staci jenom napsat mail na
halvis@seznam.cz
se vsemi informacemi dulezitymi ke hre.
Priklad:
Pepanovak@seznam.cz(centrum.cz,gmail.cz,mail.cz atd...)
Pepanovak@seznam.cz vám napsal e-mail.
Ahoj rad bych se stal clenem vaseho clanu, jelikoz bych rad hral nekde za nejakej clan s dobrymi hraci.
Jmenuji se Pepa Novak, je mi 16 let, bydlim v Praze 4,COD 2 hraju pres gamepark stejne jako vy. Je to ta nej hra co jsem kdy hral, jestli me chcete videt v akci tak se domluvime treba pres ICQ,SKYPE,FB,LIDE.
Ja si osobne myslim ze jsem dobry hrac a proto jsem vam k emailu poslal take moje score z DeathMatche v Industry(tovarna). bylo to docela dobre 189/37. prosim odepiste zpet na muj email aspon do tydne.Dekuji Pepa PS:na GP me najdete jako PepkinsN
povidani o zbranich
(^3W^5^^0h^5^3C_^4Cooper, 10. 4. 2010 19:19)
to sou husti zbrane ale jeste sem je nemel vsechny takze nvm jak jsou dobry pls vyskousejte si je a uvidite ten kraval cc delaji ty zbrane skuste si je pls pls pls pls budeme moc radi ze si je skusite jj tak pls skuste si je
wonderful info
(neurontnden, 21. 6. 2024 5:34)