Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

M1 Garand .30-06cal poloautomatická puška


Puška M1 byla navržena Johnem C. Garandem a v letech 1936-1957 složila jako standardní puška americké armády než byla nahrazena lehčí puškou M14. M1 byla jednou z prvních poloautomatických pušek použitých v boji. Nabízela velké zlepšení palebného efektu než M1903, kterou nahradila. Byla to pevná, spolehlivá zbraň, umožňující různé použití na bitevním poli. Nabíjela se náboji ráže .30-06 na pásku po osmi kusech.

Ostřelovací (sniperské) verze Garandu byly označovány jako M1C a M1D. Tyto dva modely se lišily pouze typem dalekohledu. M1C byla vybavena dalekohledem M81 2.5X zatímco M1D byla vybavena dalekohledem M82 2.5X. Oba modely se používaly jako ostřelovací pušky v průběhu Druhé světové války a v Koreii a v prvních letech války ve Vietnamu. Ačkoly již byla shledána zastaralou, sloužila M1D v armádě US jako ostřelovací puška do poloviny šedesátých let. Obě verze používaly střelivo ráže .30-06 nabíjené ručně nebo pomocí osmiranných pásků.

 


 Thompson M1
 

 

Poprvé byl vyroben v roce 1921, ovšem US Army nějak zvlášť neoslnil. Zaveden do výzbroje USMC byl až v roce 1928 po menších úpravách které snížili kadenci jako Thompson M1928. Měl přední pistolovou rukojeť a bubnový zásobník na 50 nábojů. Největší věhlas však získal v rukou kriminálních živlů za prohibice ve třicátých letech.[/head] Obrázek gangstera z Chicaga by bez něj nebyl úplný V roce 1942 bylo nutné v rámci úspory důležitých materiálů a zefektivnění výroby zjednodušit konstrukci. Výsledkem byl Thompson M1 s dynamickým závěrem, později i s pevným zápalníkem Thompson M1A1. rozdílem patrným na první pohled je napínací páka závěru - u prvního modelu nahoře, u dalších na pravé straně zbraně. Přestaly se používat i bubnové zásobníky (údajně z důvodu hlučnosti - při nočních hlídkách v něm chřestily náboje) a byly nahrazeny je zásobníky klasického tvaru na 20, případně 30 nábojů. Zbraň byla mezi vojáky oblíbena - byla spolehlivá, střílela již zmiňovaným nábojem 45 ACP a při troše tréninku se s ní dalo střílet od bokus překvapivou přesností. Oblíben byl zvláště v Tichomoří, protože se s ním v džungli dobře zacházelo a na krátké vzdálenosti, na které se bojovalo ve většině případů, byl naprosto ideální. Kadence byla zhruba 700 ran/min. Ve výzbroji se v omezených počtech vyskytoval ještě ve Vietnamské válce.

A moje pocity z této pušky při hraní Call od Duty.
Výhody: Zbraň je na blízko velice účinná a rychlá samozřejmě se dá docílit i na dálku docela dobré přesnosti.. Na rush neznám lepší zbraň nejen že je velice lehká ale celkově je velice dobře promakaná.
Nevýhody: Jediná nevýhoda která mě napadá je ta že ji na gz v TDM používá každá lamka :D

Stát: USA
Délka: 82 cm
Dílka hlavně: 26,7 cm
Váha: 4,75 kg
Kadence: cca 700 ran/minutu
Náboj: .45 ACP
Kapacita zásobníku: 20/30 nábojů

 

 


M1928A1 samopal ráže .45cal
M1/M1A1 samopal ráže .45cal

M1928A1 "Tommy Gun" byl samopal pracující na bázi zpětného rázu určený obrněným a průzkumným jednotkám. Měl volitelné přepínání mezi poloautomatikou a plně automatickým módem. Používal munici ráže .45 v dvaceti nebo třicetiranných zásobnících nebo padesátiranný bubnový zásobník. Rychlost střelby se pohybovala mezi 600 a 725 ranami za minutu. Zbraň měla odepínací pažbu, většina měla horizontálně umístěnou ručku na předpažbí, ale některé měly vertikální ručku. M1928A1 byl relativně těžký a náročný na výrobu, materiály i nástroje.

M1/M1A1 Thomson byl samopal pracující na bázi zpětného rázu, používal střelivo ráže .45 ve dvaceti a třicetiranných zásobnících a kadence u něj byla 700 ran za minutu. Zbraň byla velice spolehlivá a fungovala, i když podobné zbraně trpěly poruchami v důsledku těžkých bojových podmínek.

M1 Thompson byl modifikovaný M1928A1 pro jednodušší výrobu. M1 měl napevno připojenou pažbu, a zpětným odskokem natahovaný úderník podobně jako M1928A1. M1 nemohl používat bubnový zásobník jako M1928A1. Hledí mířidel bylo provedeno jako jednoduchá pevná štěrbina.
M1A1 se lišil oproti M1 je pouze v tom, že úderník byl připevněn na čelo závěru.

 


 

 

BAR M1918A2


Obrazek
Browning Automatic Rifle (BAR M1918A2)
V pokračování našeho miniseriálu o zbraních si představíme další povedený kousek z CoD a to jmenovitě Browning Automatic Rifle neboli BAR, která je velmi oblíbenou „hračkou“ při hraní za američany.
John Moses Browning (1855-1926) navrhl roku 1917 zbraň pro americké vojáky a jejich spojence, aby jim na bojištích velké války poskytl automatickou pušku. Jedná se defakto o podivný hybrid mezi automatickou puškou a lehkým kulometem. Na pušku se jedná ovšem o zbraň příliš rozměrnou a těžkou (přes 8 kg) a označení kulomet si nezaslouží díky malé kapacitě zásobníku (20 nábojů) a častému přehřívání hlavně při příliš rychlé palbě. M1918 se dostala do služby až v posledním roce první světové. Používal se jako podpůrná zbraň mužstva. Oproti kulometům měl bar nevýhodu krom malé kapacity zásobníku i rychle se přehřívající hlaveň, což při horlivé podpůrné palbě způsobovalo problémy, občas dokonce začalo hořet dřevěné předpažbí zbraně. První model M1918 měl přepínání mezi poloautomatickým a automatickým módem palby. Neměl ramenní opěrku ani dvounohý stojánek, které jsou charakteristické pro pozdější modely. Použita byla kovová mířidla s pevnou muškou a hledím ve tvaru štěrbiny. Roku 1930 přišla verze M1918A1 s ramenní plátovou opěrkou připevněnou k pažbě a dvojnohým stojánkem s bodci a na počátku druhé světové války (roku 1939-1940) začala být dodávána do výzbroje USA modifikovaná verze nesoucí označení M1918A2, která byla plně automatická, ale měla zabudovaný přepínač kadence palby, který nyní umožňoval střílet v jednom z automatických režimů a to buď pomalém (300-450 r/m) nebo rychlém (500-650 r/m). M1918A2 byla původně nasazena s odnimatelným torzem pažby ve tvaru hrotu, který se zasouval do dřevěné pažby. Měla též kratší plátovou ramenní opěrku a dvounohý stojánek protiskluzového typu. Pozdější modifikace byly vybaveny plastovou pažbou a pomocnou ručkou pro přenášení. Mířidla měla s pevnou muškou a nastavitelným štěrbinovým hledím pro snos větrem.
BAR převzalo do své výzbroje mnoho evropských armád, sloužil třeba v Polsku, Švédsku, Belgii, …
BAR zůstal jako podpůrná zbraň mužstva ve výzbroji jednotek USA až do konce Korejské války (1950-1953). Až do úplné ukončení produkce se této velmi zajímavé zbraně vyrobilo cca 350.000 kusů.


A moje pocity z této pušky při hraní Call od Duty.
^7Výhody: ^^způsobuje při zásahu velké poškození; zásah hlavy znamená okamžitou smrt; velmi přesná i na velké vzdálenosti při střelbě přes mířidla v jakékoli poloze; v pokleku a v leže velmi přesná i při střelbě přes kříž jednou až dvěma ranami; přes mířidla se dá po nějaké době hraní s touto zbraní zvládnout i přesná střelba na střední a bližší vzdálenosti dávkou nebo dokonce fullautem.
^7Nevýhody: ^^pomalý pohyb s touto těžkou zbraní v rukou; velmi, ale opravdu velmi pomalé přebíjení (proto BAR nepřebíjejte nikdy při akci nebo na nechráněném místě!!!); na automatickou zbraň příliš malá kapacita zásobníku; při střelbě dávkou nebo fullautem celkem kope.

Jde o jednu z nejnebezpečnějších zbraní v rukou zkušeného nepřítele při hraní mp CoD. Smrtící jak na dálku tak při boji na krátkou vzdálenost. Vhodná hlavně pro obranu, kemp a pomalý postupný útok, na rush je asi opravdu lepší výběr Thompson ;)

• možná někdo z hráčů CoD ještě stále netuší, že i ve hře lze u BAR M1918A2 přepínat mezi rychlejším a pomalejším režimem palby a to defaultně klávesou „H“ ;)


^7Stát: USA
Délka: 121,4 cm
Dílka hlavně: 61 cm
Váha: 8.8 kg (bez zásobníku)
Efektivní dostřel: cca 600 m
Kadence (pomalá): cca 300-450 ran/minutu
Kadence (rychlá): cca 500-650 ran/minutu
Ráže: 7.62x63mm (.30-06 M2)
Kapacita zásobníku: 20 nábojů
Úsťová rychlost: 855 m/s^^


 

 

 


M1A1 Carabine

 
 
M1A1 Carabine
codV pokračování našeho seriálu o zbraních z call of duty , který dlouho přetrvával v pozici zastaveno, bych vám rád představil M1A1 Carabine. Karabina M1 byla vyvinuta aby poskytovala jednotkám v poli větší palebnou sílu než standardní pistole a pušky při případném ůtoku nepřítele nebo pohybu jeho jednotek. Karabina splnila potřebu zbraně těžší než pistole, ale lehčí než pušky. Karabina M1 se ukázala natolik účinnou zbraní, že byla nasazována pro ochranu jednotek těžkých zbraní. Všechny modely používaly standardní munici ráže .30 v patnácti a třicetiranných zásobnících.

* M1 mohla střílet pouze v poloautomatickém módu
* M1A1 byla také poloautomatická, ale byla vybavena skládací kovovou pažbou, což bylo ideální pro paradesantní jednotky
* M2 mohla být přepnuta z poloautomatiky do automatického módu
* M3 měla speciálně upravené, vyvýšené tělo pro upevnění ostřelovačského dalekohledu "Snooper Scope" se čtyřnásobným zvětšením.                    

  M1911A1 .45cal pistole
m1911sa-s.jpg (4869 bytes)
 

Pistole M1911 byla armádním standardem osobní obranné zbraně během první a druhé světové války a v Korei, ve Vietnamu, Panamě, při zásahu na Grenadě a dokonce i v Perském zálivu.US ARMY rozhodla o jejím nahrazení až v roce 1985. Používali ji důstojníci všech kategorií. Zbraň má bohatou vojenskou minulost, bývala oblíbená pro svoji spolehlivost a silná v každém střetnutí. Byla nahrazena modernější pistolí M9. M1911A1 byla též po mnoho desetiletí oblíbenou zbraní všech mariňáků. Mnoho jich slouží dodnes u jednotek SEAL a jiných speciálních útvarů, protože podle jejich slov “Střela ráže .45 srazí k zemi i toho nejodhodlanějšího útočníka”

Pistole M1911 je ráže .45 cal a funguje na principu zpětného rázu. Zbraň má uzamčený systém s nuceným poklesem hlavně. Je to poloautomatická zbraň se zásobníkem, systém Single Action (úderník musí být natažený aby bylo možno střílet, spoušť ho nenatahuje automaticky jako v systému double action). Táhlo pojistky může být zapnuto pouze pokud je kohout v napnuté poloze. Pokud je pistole zajištěná, zůstává úderník trvale v natažené poloze (pozn.: u moderních pistolí se může v zajištěném stavu s kohoutkem pohybovat). M1911 byla vysoce uznávanou zbraní pro svou spolehlivost a účinnost, ačkoli měla způsob střelby Single Action a design zajištění zbraně byl takový, že pro nošení v poloze připravené ke střelbě musel být uživatel se zbraní dobře seznámen a vycvičen. I přez tato omezení kladená na uživatele bylo ročně hlášeno několik nechtěných výstřelů.

Některé zbraně byly speciálně upravované pro vysoké důstojníky, jako např. Pistol, Cal. .45, Semi-automatic, M1911A1,  1911 Mk.IV, General.


 

M1919A4 / M1919A6 kulomet ráže .30 (7,62mm)
M1919A4
Ke konci první světové války zbrojní oddělení armády Spojených Států seznali, že vodou chlazené kulomety zabírají příliš mnoho prostoru v tancích. Navrhli tedy vzduchem chlezenou zbraň s hlavní obklopenou kovovým pláštěm s otvory pro chlazení. Po započetí Druhé světové války bylo osloveno zbrojní oddělení, aby dodalo vzduchem chlazený kulomet pro jednotky pěchoty. Byl jím M1919A4, který vychází z M1919A2.
Ačkoli byl M1919A4 lehčí k přenášení než vodou chlazený M1917, nebyl schopen tak dlouhé udržovací palby a takové kadence, jako vodou chlazené kulomety. Protože byl lehčí, neměl také takovou stabilitu a přesnost jako těžké zbraně. Byla také kritizována snadná zasažitelnost obsluhy. Odpovědí na tyto nedostatky byla verze M1919A6 s připojitelnou pažbou a skládacím dvounohým stojánkem, s ručkou pro přenášení a lehčí hlavní než verze A4.
 
M1919A6 - pohled zlevaM1919A6 - pohled zprava
  Německé zbraně

Mauser 98 K

Obrazek

Tradiční německou opakovačkou Mauser byla na počátku války vyzbrojena většina vojáků. Ve své době představovaly vrchol technické dokonalosti, využití veškerého předchozího vývoje palných zbraní. O tom svědčí v podstatě shodné základní schéma různých opakovaček, zavedených do výzbroje v různých zemích, a také dlouhé období jejich používání.

 Výhody, společné všem opakovačkám, jsou velice jednoduchá konstrukce a z toho vyplývající nenáročnost na údržbu a výcvik, spolehlivá funkce mechanismů a jejich dlouhá životnost, vysoká přesnost střelby, značný dostřel (dokonce za hranicí možností lidského zraku) a dostačující rychlost palby. Na druhé straně nedostatky, které opakovačky měly, nebyly příliš velké. Patřila k nim poměrně velká hmotnost zbraně a velký zpětný ráz, který znesnadňoval rychlé osvojení si zacházení se zbraní.

Za první světové války se ukázalo, že opakovačka je zbytečně dlouhá a těžká, používá příliš výkonné náboje a interval mezi dvěma výstřely je nebezpečně velký. S rozvojem kulometů, které převzaly řadu úkolů pušek, zmizela totiž masová potřeba střelby z pušek na velké vzdálenosti. Délka pušky v důsledku co nejdelší hlavně a výkonný náboj, umožňující velký dostřel a smrtící účinek i na dlouhé vzdálenosti, se tak staly zbytečné.

 S vyjímkou ostřelovacích pušek pro snipery. Těmto zbraním zůstala delší hlaveň a byly vybaveny zaměřovací optikou. Tato zbraň se však spíše hodila pro obranný způsob boje a pro elitní střelce.

Ale zpět k tradičním opakovačkám. Bylo třeba opakovačku zkrátit a vylehčit, k čemuž došlo až po první světové válce. Navíc k nejdůležitějšímu a nejlogičtějšímu kroku, k použití slabšího náboje, nedošlo vůbec. Slabší náboj by měl řadu výhod: zmenšení zpětného rázu, menší hmotnost náboje a tím i možnost nošení většího počtu nábojů, vylehčení celé zbraně. K tomuto kroku nedošlo především z ekonomických důvodů, protože pouhé zkrácení již existujících pušek vyšlo mnohem levněji než úplné přezbrojení armády novou zbraní, navíc spojené s přebudováním zbrojovek a muničních závodů.

 

Sturmgewehr(MP44)

Obrazek

Německé pokusy za druhé světové války znamenaly vznik zcela nového typu palné zbraně. Pro náboj puškové ráže, ale s kratší nábojnicí vznikla po některých experimentálních vzorech zbraň MP 43.
V bojích na východní frontě se prokázaly přednosti nové zbraně. Po drobných úpravách byl v roce 1944 zaveden nový vzor, jemuž sám Hitler dal pojmenování Sturmgewehr 44. Mohutný, a přitom ovladatelný palebný výkon MP43/StG.44 velmi zaujal všechny armády ve druhé světové válce.

Automatickou funkci zbraně zajišťoval mechanismus s odběrem prachových plynů a ke střelbě puška používala krátký, v porovnaní s jinými, poměrně málo výkonný náboj ráže 7,92 x 33 kurz, avšak postačující k účinné střelbě do vzdáleností 400m, na níž probíhá většina střetnutí na bojišti. Nižší výkon náboje umožňoval udržet zbraň ve směru zamíření i při střelbě dlouhými dávkami.

 

Právě název útočná puška se stal pojmenováním pro celou novou kategorii ručních palných zbraní. Tento typ zbraně začli po válce do své výzbroje zavádět přední světové státy. Inspiraci se Sturmgewehru si vzal také světoznámý Kalašnikov.

Samopal MP 40

Obrazek

Samopal prožíval za 2. světové války zenit své slávy. Možnosti zbraně, střílící pistolovými náboji a s maximálním účinným dostřelem pouhých 100 metrů, byly více než omezené. Samopal vzniknul na popud toho, že většina soubojů se uskutečnovala na krátkou vzdálenost, kdy byl samopal smrtící zbraní, ale na delší vzdálenosti nebyl přesný.

Proto se na sklonku války začala do výzbroje zavádět nový typ zbraně, který v sobě zahrnoval kombinaci samopalu pálit v dávkách a přesnost pušky na delší vzdálenosti.

  

 Zbraně Britu

 
 
 
 
 
Webley
Colt 1911A1 .45cal
Popis:
Pistole .455 kalibru se používalá hlavně ve britské armádě. První kousek byl vyroben roku 1899 a za druhé světové války se hojně používal už kvůli vysoké spolehlivosti,
Parametry:
Primární určení:poloautomatická pistole
Kapacita zásobníku:7
Lee Enfield
M1 Thompson
Popis:
Asi nejznámější britská zbraň ve hře. Lee Enfield je populární puška používaná hojně nejen v severní Africe, ale i například v Normanidii.
Parametry:
Primární určení:poloautomatická puška
Kapacita zásobníku:10
Sten
M1 Garand
Popis:
Sten byl oblíbený samopal, který ovšem trpěl jedním neduhem - moc se zahříval. I tak se ovšem stal oblíbenou zbraní.
Parametry:
Primární určení:automatický kulomet
Kapacita zásobníku:30
Bren LMG
M1903A4 Springfield + dalekohled M73B1 2.5x
Popis:
Přesná, relativně rychlá a hlavně účinná zbraň - to jsou slova, která charakterují Bren LMG. Ve hře zřejmě nejoblíbenější zbraň v britské kampani.
Parametry:
Primární určení:poloautomatický samopal
Kapacita zásobníku:32
Mk-11A1 tříštivý granát
Mk-11A1
Popis:
Jako každý obranný granát má Mk-11A1 velký rozptyl, a proto je vhodné jej házet ze zákopu, hodně daleko nebo do místnosti.
Parametry:
Primární určení:obranný granát
Efektivní dostřel:individuální
M18 kouřový granát
M18
Popis:
Kouřový granát, co dodat? Pro pořádek...jedná se o granát, který nevybouchne a nerozletí se na tisíc kousků, nýbrž o granát, který udělá na bojišti kouřovou clonu, tudíž se sníží protivníkova šance Vás zasánout.
Parametry:
Primární určení:kouřový granát
Efektivní dostřel:individuální
Doba trvání:až 10 minut
 
 

  
 
 
 
Zbraně Rusu

 

 

 

TT30
 
TT30
Popis:
Není známější sovětské pistole. Tato zbraň se používala nejen ve Stalingradu, ale i při obraně Moskvy a útoku na Berlín. Povinná součást výbavy!
Parametry:
Primární určení:poloautomatická pistole
Kapacita zásobníku:8
PPsH
PPsH
Popis:
PPsH je oblíbený sovětský samopal s kulatým zásobníkem. Kvůli vysoké kadenci se používal opravdu často a to nejen za druhé světové války, ale i ve válce ve Vietnamu.
Parametry:
Primární určení:samopal
Kapacita zásobníku:71
Mosin-Nagant
Mosin-Nagant
Popis:
Mosin-Nagant je prostě klasická puška. Nic víc, nic míň. Potěší však vysoká účinnost ve velké vzdálenosti a dobrá spolehlivost..
Parametry:
Primární určení:automatická puška
Kapacita zásobníku:5
Mosin-Nagant s optikou
Popis:
Narozdíl od obyčejné verze této pušky, má tato zbraň i optiku, se kterou je zamířit na vysokou vzdálenost mnohem snadnější a přesnější. Jinak se ale od obyčejné verze moc neliší...
Parametry:
Primární určení:odstřelovací puška
Kapacita zásobníku:5
Tokarev SVT-40
Popis:
Tokarev SVT-40 se od Mosin-Nagant liší hlavně zaměřením. Mosin-Nagant je spíše pro větší vzdálenost, Tokarev SVT-40 lze ovšem použít i na menší vzdálenost. Kadence je totiž na pušku velice dobrá, horší je to s nižší přesností. I tak jde ale o velmi dobrou zbraň.
Parametry:
Primární určení:poloautomatická puška
Kapacita zásobníku:7
Granát RGD 33
Popis:
Obyčejný sovětský granát. Zajímavý tvar, slušná účinnost. Co dodávat? :-)
Parametry:
Primární určení:granát
Efektivní dostřel:individuální

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Are you 18? Come in and don't be shy!

(loveawake.ru, 22. 1. 2022 4:04)

Welcome to the world of adult Dating loveawake.ru

Rare Antediluvian Indian Spy Resets Blood Constraints

(AOriemeirrenog, 11. 10. 2018 12:40)

Pression arterielle est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-prix-maroc-construction/

Nco ke zbranim

(^3W^5^^0h^5^^3C_^4Chiquera, 11. 4. 2010 9:59)

Moc se omlouvam ale nektere zbrane jeste chybeji, az najdu porádne info o nedostatecnych zbrani tak je tam budete mit vsechny do mrte.

Pokusime se udelat z kazdeho COD nejakou slozky na ruzne informace.

Nyni se take muzete podivat na

http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=108072232563029

tam jsme vytvorili skupinu(spise clan) takze se k nam mjuzete pridat. Staci jenom napsat mail na

halvis@seznam.cz

se vsemi informacemi dulezitymi ke hre.
Priklad:

Pepanovak@seznam.cz(centrum.cz,gmail.cz,mail.cz atd...)

Pepanovak@seznam.cz vám napsal e-mail.

Ahoj rad bych se stal clenem vaseho clanu, jelikoz bych rad hral nekde za nejakej clan s dobrymi hraci.

Jmenuji se Pepa Novak, je mi 16 let, bydlim v Praze 4,COD 2 hraju pres gamepark stejne jako vy. Je to ta nej hra co jsem kdy hral, jestli me chcete videt v akci tak se domluvime treba pres ICQ,SKYPE,FB,LIDE.

Ja si osobne myslim ze jsem dobry hrac a proto jsem vam k emailu poslal take moje score z DeathMatche v Industry(tovarna). bylo to docela dobre 189/37. prosim odepiste zpet na muj email aspon do tydne.Dekuji Pepa PS:na GP me najdete jako PepkinsN

povidani o zbranich

(^3W^5^^0h^5^3C_^4Cooper, 10. 4. 2010 19:19)

to sou husti zbrane ale jeste sem je nemel vsechny takze nvm jak jsou dobry pls vyskousejte si je a uvidite ten kraval cc delaji ty zbrane skuste si je pls pls pls pls budeme moc radi ze si je skusite jj tak pls skuste si je